Jaki uziom w domu krótkofalowca?
stasiek.

Cały czas brałem Ciebie za poważnego gościa, ale poniższy cytat totalnie temu przeczy. Wybitnie natomiast świadczy że nie masz totalnego pojęcia o szkodliwych warunkach spawania elektrycznego.

Cyt "żaden spawacz zawodowy nie podejmie się takiej operacji (opary toksyczne dla płuc). " koniec cytatu

To o czym piszesz może co najwyżej dotyczyć spawacza o długim stażu spawania elementów ocynkowanych, który nie przestrzegał warunków BiHP obowiązujących przy spawaniu elektrycznym jak i gazowym.
Spawając ocynkowaną bednarkę na świeżym powietrzu w kilku punktach możesz co najwyżej poczuć w ustach słodki smak który jest totalnie nieszkodliwy dla spawacza, który sporadycznie spawa ocynk przez kilka minut, zapewne po raz pierwszy i ostatni w swoim życiu.
Wez i wyluzuj.
Wiem co pisę z własnej praktyki.

Powyższy mój post nie jest złośliwością w stosunku dla Twojej osoby, ale warto zastanowić się może nawet trzy razy nad tym co chcesz przekazać innym nim naciśnie się klawisz enter.