Spliter 2m 70cm
    rojo pisze:

Dzięki za odpowiedzi,finalnie zastosuje przełącznik jaki zaproponował kolega SP9RP. W moim przypadku to idealne rozwiązanie, gdzie dwa radia dwupasmowe 2m 70cm na wspólnej antenie.

Tak, to dobre, proste i tanie rozwiązanie w Twojej sytuacji. Ale tu * UWAGA ! * musisz pamiętać do którego radia w danym momencie jest podłączona antena, tak by nie włączyć nadajnika w tym, który w danym momencie nie jest podłączony do anteny.

Zastosowanie rozwiązania zaproponowanego przez SP6NET:
    SP6NET pisze:

Tu masz "przykład", jakiego splitera potrzebujesz ,na opakowaniu i nawet na nim samym masz napisane jak go podłączyć. Najważniejsze jest to że jedno radio masz np.załączone na jakimś przemienniku na 2m a drugie jest załączone na 70cm na przemienniku i nadając na którymkolwiek radiu nie uszkodzisz drugiego gdy jest załączone i na tym właśnie to polega.

doprowadziłoby:
- w najlepszym wypadku - do sytuacji, że Twoje dwupasmowe radio działałoby tylko jednopasmowo, w każdym pokoju byłoby to inne pasmo
- w najgorszym wypadku – do uszkodzenia nadajnika.