5G już nas straszą!
Co myślicie? Kolejny kij w mrowisko?
    sp3qfe pisze:

SQ6RDP pisze:

A LTE szkodzi czy nie szkodzi?

Jak LTE jak się pojawiło, to bardzo mi narobiło szkód w telewizji naziemnej i w odbiorze HAMTV. Filtry trochę pomogły wesoły Zależy o jaką szkodliwość chodzi. Innych nie jeśli są to nie potrafię udowodnić.

Spiesze wyjaśnić:
Nie mówimy to o zakłóceniach, tylko szkodliwości.
Skoro jest szkodliwe, to dla czego 5G miałoby być bardziej szkodliwe od LTE? Częstotliwość te same co LTE (pasma powyżej 3,5Ghz nie są jeszcze popularne) modulacje są te same co w lte, głównie QAM, budowa "ramki radiowej" podobna do LTE. Nie, 5G nie jest bardziej szkodliwe niż inne źródła promieniowania W.CZ. A przy zastosowaniu 3D-MIMO i beamformingu ma o wiele mniejszą moc wypromieniowaną. Do tego 5G nie nadaje gdy nie ma transmisji danych, tak jak to się dzieje w LTE, WCDMA i GSM gdzie dane są nadawane na pusto dla zapewnienia widmowej gęstości mocy (w celach pomiarowych), 5G nadaje dwa krótkie w czasie piki pilota i synchronizacji i to w co drugiej ramce, wypełnienie kanałów transportowych pojawia się gdy jest transmisja danych do zalogowanego klienta w sieci.