Zachowanie na pasmie
jak, co i dlaczego
    sp9coo pisze:

    Kol. weście się za czytanie dobrych ksiżek o operatorstwie a wiele rzeczy będzie dla was przejżyste i zrozumiałe ,bo przenoszenie czegoś z tamtąd czy z tąd nic nie wniesie .BK "brek " mam dla was pilną wiadomość i to wszystko i po co ta dyskusja .Wystarczy posłuchać w mowie potocznej jak wulgaryzmy zastępują słowa np:k...a itp. a wszystko staje się jasne .Dbajmy o czystość języka a takiej dyskusji nie będzie .Mam swój sposób na "brekowiczów " poprostu z takim nie rozmawiam i tyle a jego komentarze puszczam mimo uszu.0.3 sek nikogo nie zbawi a jak przyjemnie brzmi "Dzień dobry"zdziwiony


Pozwoliłem sobie zacytować wypowiedź Kolegi SP9COO, gdyż chciałem odnieść się do kilku zawartych w niej stwierdzeń.

Porównywanie "break-a" używanego przez niektórych krótkofalowców do wulgaryzmów występujących w mowie potocznej nie jest dobrym przykładem. "Break" dla wielu osób jest właśnie sposobem włączenia się do dyskusji i jako taki przyjął się w wielu grupach i wśród wielu osób. Przenoszenie pewnych zwyczajów z jednej dziedziny do innej często jest bardzo dobre, zwłaszcza wtedy, gdy są to zwyczaje dobre. Wszak tylko zmiany prowadzą do rozwoju, a kto stoi w miejscu, ten się cofa wesoły
Druga uwaga: w ciągu 0,3 sekundy bez problemu wciśniemy "break", natomiast "dzień dobry" już się nie bardzo zmieści oczko a przywitać się kulturalnie taki breakowicz może i będzie miał na to wystarczająco dużo czasu, gdy zostanie wpuszczony na częstotliwość przez jej dotychczasowych użytkowników.
Trzecia uwaga: sposób na "brekowiczów" kolegi SP9COO dla mnie osobiście jest niedopuszczalny. Przecież mamy obowiązek wpuścić na częstotliwość każdego, kto ma taką potrzebę i to bez względu na to, w jaki sposób tą potrzebę dana osoba wyrazi. Może dany breakowicz ma coś ważnego do zakomunikowania, może chce coś istotnego wnieść do dyskusji, a może potrzebuje pilnie skorzystać np. z przemiennika. Ignorowanie go nie jest zachowaniem kulturalnym (przynajmniej w moim rozumieniu).

Dbając natomiast o czystość języka, chciałem zauważyć, że coś może być przejrzyste, a nie "przejżyste", weźcie, a nie "weście", stamtąd czy stąd, a nie "z tamtąd czy z tąd". Mam nadzieję Kolego SP9COO, że nie masz mi za złe tych uwag w zakresie ortografii, bo przecież obu zależy nam na czystości języka, prawda?


  PRZEJDŹ NA FORUM