DM1801 - schemat poszukiwany
    SP9RQA pisze:

Abecado pisze:

A może ktoś przerabiał jak działa reklamacja na aliexpress jeśli wysyła była z kraju (czyli SP)?

Piszesz do sprzedawcy, że otrzymałeś towar niesprawny / niezgodny z opisem.
      Dołączasz zdjęcia i opis problemu. Sugerujesz mu przysłanie nowego, sprawnego
      urządzenia. Prawdopodobnie odpowie, że musisz mu odesłać uszkodzone do CHRL ale
      nie musisz się na to zgadzać z uwagi na b. wysokie koszty zwrotnej wysyłki. Pozostaje negocjowanie zwrotu kosztów zamówienia + wysyłki. Zaproponuj aby zwrócił Ci 80-90% poniesionych kosztów. Jeśli się zgodzi to O.K. jeśli nie to pozostaje droga oficjalna zgłoszenia tzw. DISPUTE z aliexpress. I wówczas również masz dwie możliwości czyli odesłanie uszkodzonego sprzętu lub bez odsyłania ale z niepełnym zwrotem poniesionych kosztów. Proces DISPUTE jest koordynowany przez aliexpress i na jego zakończenie trzeba czekać w praktyce do 3 dni roboczych.

Ta procedura zadziała zaraz po zakupie, ale nie po pół roku użytkowania. Znam tę procedurę, bo parę tygodni temu odzyskałem kasę za przystawkę do wiertarki.
    W każdym razie już nieaktualne. Sprzęt naprawiony.

TO pochwal się co było i jaka naprawa. Będzie dla kolejnych szukających.