Dipol między dwoma budynkami
Czy prawo budowlane tego zabrania?
    ArT pisze:

zdziwiony
    koledzy... chyba nie jesteście aż takimi ignorantami!
    Każdy z was wie, że całe te druciarsto z waszymi sznurkami na gacie ładnie przewodzi wyładowania atmosferyczne które zazwyczaj występują w czasie opadów.
    Instalacja odgromowa...i jej bezpośrednie otoczenie jest nie do ruszenia!
    Piszesz, że jest to budynek publiczny... szkoła, szkolne koło i tu zaczynamy edukację BHP młodzieży,
    a kolegę SP4BF odsyłam do materiałów przygotowujących do egzaminu na radiooperatora tam są pytania z tego zakresu.
    Szkoda, że dopiero teraz ktoś to zauważył i całe szczęście, że chce wyegzekwować poprawność instalacji a co najważniejsze bezpieczeństwo!
    Żadne linki, żadne iskrowniki, pancerne izolatory ruskiej armii których jakość, trwałość i przeznaczenie jest dalekie od zastosowanego nie zapewnia ochrony odgromowej.
    Wszystkie izolatory, iskrowniki i całe te zabezpieczające tałaciarstwo musi mieć certyfikaty! Musi spełniać normy i być stosowane zgodnie ze specyfikacją i przeznaczeniem.
    Chcąc zachować antenę w zbliżonym układzie najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie samodzielnej konstrukcji do mocowania odciągu biorąc pod uwagę BHP! Mam nadzieję, że te kominy wentylacyjne nie są metalowe.
    Rozsądku życzę, zdrowego!
    73 Artur

Pierwsze piszesz na podstawie Polskiego prawa, Unijnego prawa, angielskiego czy amerykańskiego.
Drugie jesteśmy w Polsce i obowiązuje nas polskie prawa i zaimplementowane prawo UE.
Trzecie chodzi o to, żeby uwalić problem czy zastosować sprytne rozwiązanie aby problem rozwiązać.

JAK