Dipol między dwoma budynkami
Czy prawo budowlane tego zabrania?
    SQ9JXT pisze:

Po prostu w przepisach nie ma takich rzeczy, które opisują zasady przyczepiania dipola KF albo jakiejkolwiek innej anteny.

Ale są przepisy o tym co, gdzie i jak ma przebiegać nad drogami, liniami energetycznymi itp. Autor nie napisał nad czym ma wisieć antena.
    SQ9JXT pisze:

Chodzi tu raczej o to, że ludzie się nie znają, a jak się nie znają to się boją. Stąd działania profilaktyczne administratora obiektu, który nakazał zdjąć instalację, bo jego zdaniem jest to niezgodne.
Ludzie się znają więc się boją, że w przypadku uszkodzenia np. zerwania walnie to na coś lub kogoś, uszkodzi i będą za to odpowiadać. Nie ma co ich za to ganić czy się na nich obrażać. Nawet jeśli mają ubezpieczenie to w przypadku rażącego zaniedbania ubezpieczycielowi może przysługiwać regres. A co w przypadku, gdy dziecko na rowerku wjedzie w antenę, wywróci się i zadrapie kolanko? Zaraz jakaś redachtórka zrobi niusa o krótkofalowcach zabójcach i przekupnym prezesie. Smutne, ale prawdziwe.