Warszawski Sprint - zawody w innej formule...
Niestety w sobotę rano nie mogę być na stacji.
Raczej nie spotyka się zawodów typu "sprint" rozgrywanych jednocześnie na cw i ssb. Daje to dodatkowe możliwości, choć niewiele jest stacji w Polsce mających możliwość jednoczesnej pracy na cw i ssb w jednym paśmie, ale nawet praca na dwa vfo da dobre efekty. Wystarczy na dwóch radiach na przemian wołać cq różnymi emisjami, a że w regulaminie nie ma nawet wzmianki o konieczności zachowania warunku emisji jednego sygnału, to sprawa wydaje się trywialnie prosta. Jeżeli qso będą logowane na przemian, spełniony jest warunek 2 kHz'owej różnicy w logu i nie ma konieczności zwalniania qrg w danej emisji.
Poza tym, tego typu zawody są atrakcyjne przy dużej frekwencji. Przy kilkunastu stacjach druga połowa, to i tak niekończące się cq, przerywane ewentualną zmianą qrg na nowe cq po sporadycznym qso, co i tak jest korzystne poprzez pojawienie się nowych spotów na RBN-ie. Szkoda, że zawody tak słabo i późno rozreklamowane.
Szkoda, że nie będę mógł nawet posłuchać, sam jestem ciekawy ich przebiegu.
Bogusław sp7ivo