ICOM IC-775DSP i IC-775DX II
Różnica
IC-775 wersja DXII
Ten model wychodził w kilku wariantach, a konkretnie w wersjach 50W, 100W (KH149) oraz 200W (KH210). Z tym, że wersję 50W można było "podciągnąć" do 100W, a wersję 100W do 200W.
Oryginalną wersję 200W można było "podciągnąć" do 250W, podaję to tylko jako ciekawostkę. bardzo szczęśliwy
Wersja DXII została wyprodukowana na potrzeby wymagającego Japońskiego rynku i od zwykłej wersji różni się wyświetlaczem oraz użytymi elementami z jakich wykonano elektronikę, czyli do budowy użyto lepszych jakościowo elementów poddanych ostrzejszej segregacji oraz dokładności.
Jeśli chodzi o porównanie obu tych wersji, to DXII okazał się lepszy od wersji DSP, różnią się m.in. wykonaniem zasilacza, który ma większą wydajność; skrzynką antenową, która może przenieść większe moce (nie dużo większe, ale jednak większe).
 
Wersja DXII, jak wynika z nazwy, powstała na potrzeby DX-owania, a także pracy w zawodach, czyli praca urządzenia pełną mocą przez wiele godzin. Na początku stworzono wersję DX, która różniła się od wersji DSP tylko wyświetlaczem, a dopiero po interwencjach Japońskich czołowych contestmenów dokonano zmian, o których napisałem powyżej i radio oznakowano DXII.
Na szczęście wersji DX powstało bardzo mało i w ramach fabrycznego bezpłatnego programu firmy Icom wymieniano je na wersję DXII. Dodatkowo każdy DXII przy opuszczaniu fabrycznych bram poddawany był szczegółowym pomiarom czułości odbiornika i nowy właściciel z dokumentami otrzymywał odpowiedni wydruk.
 
Jeśli ktoś raz posłuchał i miał możliwość pracy na IC-775DXII, to wszelkimi sposobami próbuje to radio zdobyć - głównie za sprawą bardzo dobrego, niskoszumnego odbiornika, który bije na głowę wiele nowszych trx-ów.
W Polsce wersji DXII jest kilka (SP2, SP6, SP8). Jedna od kilku lat stoi u mnie na biurku... aniołekbardzo szczęśliwy

PS Mam na myśli wersję DXII z pełną obsadą dodatkowych filtrów.


  PRZEJDŹ NA FORUM