Diamond bez przeciwwag VX-30 & VX-50 vs X-30 & X-50
VS seria bez przeciwwag
    sp7xft pisze:

Sławku,

Dzięki za podzielenie się swoimi uwagami! A jak generalnie w Szkocji wygląda sytuacja z możliwością instalacji anteny na dachu budynku? Też wspólnoty/właściciele robią problemy?

pozdrawiam,
    Paweł

W Szkocji to nie wiem, mieszkam w EI. Tutaj przepisy są na tyle nie precyzyjne i nie jasne, że nie wiadomo. Generalna zasada jest taka, że każdy ma prawo do instalacji anteny. Antena nie może wystawać więcej niż 6m ponad dach. Maszty nie tymczasowe wymagają zezwolenia, a wszelkie zezwolenia budowlane są tu konsultowane publicznie, więc może się zdarzyć że jakiś sąsiad oprotestuje duży maszt (bywało i tak, że jedna osoba posiadająca kawałek gruntu w okolica była w stanie zatrzymać budowę dużej fabryki dużej korporacji). Generalnie tutejszy odpowiednik UKE nie wtrąca się dopóki ktoś (wścibski sąsiad) nie zgłosi, że ma problem z czymś. Bywa różnie, ale ogólny stosunek miejscowych do obowiązującego prawa jest raczej... hmmmm... dość luźny. Ważniejsze są, jak zwykle, dobre prywatne relacje z sąsiadami czy właścicielami. Wspólnoty takie jak HOA w U.S. decydujące nawet o tym jakie kwiaty masz w ogródku tutaj nie istnieją.