Yaesu FT-847 mało mocy na 70cm
    sq1gpu pisze:

SP5ORS pisze:

A mierzone na sztucznym obciążeniu? Jak antena albo kabel uszkodzony, to trx ogranicza moc.

tak , antena ok cały czas max 5w niestety ,podobne problemy występowały w icom 746pro niepełna moc na 2m złe odprowadzenie ciepła z drivera et. myślałem że tu może być podobnie... wiadomo serwis niezbędny ale myślałem że ktoś mierzył sie z podobnym problemem , diagnoza itp.

Ja bym tak antenie nie wierzył. Sztuczne obciążenie do podstawa. Jeśli moc dalej będzie niska, to Instrukcja serwisowa na stronie 3-5 zawiera 6 punktów jak ustawić i zweryfikować moc. Jeśli dalej będzie nisko, to trzeba będzie szukać uszkodzenia.
A kiedyś była pełna moc 50W, czy już po kupieniu nie były tej mocy?

Jeśli jakakolwiek moc leci, to nie jest kwestia przegrzania, bo zanim się wszystko ogrzeje, to powinna iść pełna moc.

A jak się kręci potencjometrem mocy to cały czas jest 5W, czy rośnie np. z 0,5W do 5W?

Jeśli jest cały czas 5W niezależnie od położenia potencjometru, to jest prawdopodobieństwo, że to układ ogranicza moc przez brak dopasowania.

Ciekawe czy było coś zmieniane w menu serwisowym, mogło tam też być coś przestawione.

Dużo możliwości, trzeba iść po kolei.