Walne Zebranie OT15 - 12 grudnia 2022 godz. 10.00
    Bladawiec pisze:

SP6OUJ. pisze:

Po co podnosić składkę, skoro można z innych źródeł pozyskiwać forsę na działalność? I tu naprawdę dużą kasę. Jestem za obniżeniem składem do minimum, a nawet do zera.
      Co roku jest pełno różnych konkursów, gdzie kasa płynie strumieniami. Niektóre z nich są na min. 50 tys. zł. Inne są na mniejsze pieniądze lub większe. Na imprezy, sprzęt, kwestia inwencji.

Jest tylko jedna przeszkoda. Nie da się tego robić społecznie. bardzo szczęśliwy
    Za pracę należy się zapłata. Za udział w szkoleniu np. wykłady trzeba wykładowcom zapłacić tak samo jak za wynajęcie sali czy zużycie sprzętu. Oczywiście część grantu weźmie klub ale organizatorom i prowadzącym trzeba zapłacić. Tylko muszą być takie osoby, które oprócz wiedzy i umiejętności maja jeszcze na to czas i ochotę. Deklaracjami nic się nie załatwi potrzebna sprawnego "przedsiębiorstwa" do pozyskiwania i konsumowania pieniędzy z zewnątrz a nie każdy nadaje się "biznesmena".

Oczywiście, że da się to zrobić społecznie. Ale nie jest to jedyna możliwość. Poza tym jaki jest problem w zapłaceniu ludziom, skoro byłyby pozyskane na to fundusze?