QSL przez Lotw - dziwne wymagania
[quote=canis_lupus]
    sp3slu pisze:

Wydaje mi się, ze kompletnie nie masz pojęcia czym jest służba AMATORSKA. Bo byś tak nie pisał.

SP7DPJ: zagaił Mistrz służby AMATORSKIEJ (samouk z tzw. "szkoły krakowskiej") jest okazja wyciągnąć więcej wiedzy.

Ja wiem, ze to dla Ciebie niepojęte, ale szkoła krakowska zaleca przestrzeganie przepisów...

amateur service: A radiocommunication service for the purpose of self-training,
intercommunication and technical investigations carried out by amateurs, that is, by duly authorized
persons interested in radio technique solely with a personal aim and without pecuniary interest.
[/quote]

Czyli wszystkich krótkofalowców którzy mają zdolności, możliwości i budują wzmacniacze, anteny itp, a później je sprzedają trzeba pozbawić licencji, bo działają wbrew prawu o służbie amatorskiej. lol
Żądanie kasy za potwierdzenie VIA LOTW jest zwykłym sk.......bo póki co nie ponosi się żadnych kosztów związanych z obsługą tego serwisu.
ale z drugiej strony jak są frajerzy to trzeba ich "golić". Karty papierowe wymieniane direct to inna bajka.