rdzeń do mieszacza diodowego
    sp6ryd pisze:

    Pomysł na powrót do tematu wątku ciągle się tli w tle ,) odnalazłem parę niezidentyfikowanych krążków ferytu i stary mieszacz zrównoważony zrobiony do SP5WW z diod shotkiego (zdaje się BAT85) nie jestem przekonany, że układ nadawałby się do VHF ale jak już chcemy "od podstaw" to postaram się to pomierzyć wesoły Oczywiście wykorzystanie fabrycznego to mniejsze wyzwanie.

    Co do wyboru schematu/pozostałych komponentów TRV to celując w wyczyn, kiedyś dobry był projekt "Javornik" z dość niską IF i opcją na mieszacz wysokopoziomowy "H" (zdaje się +13 dBm LO)

    http://lea.hamradio.si/~s53ww/xvrt/xvrt.htm

    Why 14 MHz intermediate frequency and not standard 28 MHz? Because the linearity of HF RIG receivers is optimized for 7 a 14 MHz. In the lower bands, it can be improved by including attenuators while reducing sensitivity. Linearity in the higher bands of some devices is bad (without any good technical explanation). Specifically, the linearity of newer devices on 28 MHz is very bad (with the exception of TS-870). Table 4 gives the answer, such as the IP3 of various HF devices.

    inne trv z listy ciekawych do odwzorowania :

    http://sp7pki.iq24.pl/podglad_posta.asp?id_komentarza=2568302


    dziś można by na wejściu dać PGA103+ https://www.qsl.net/yo4hfu/PGA103+.html zamiast BF998


Tak, schematów w sieci jest mnóstwo. Javornika też oglądałem. Ten "mój", że tak powiem urzekł mnie prostotą. Mam zamiar zrobić go modułowo, przez co można będzie poszczególne klocki podmieniać. Na przykład jak się okaże, że stabilność LO jest niska, zastąpić go LO stabilizowanym za pomocą GPSa, czy wymienić/dodać niskoszumny wzmacniacz albo filtry. Obudowę na szczęścia mam dużą wesoły
Artur, SP8BDF


  PRZEJDŹ NA FORUM