[VIDEO] łączność z USA
EU DX CONTEST
    SP5TZP pisze:

Fakt, z autorytetami u obecnych nastolatków jest bardzo słabo, a jak już się takowe znajdą, to przeważnie są bardzo miernej jakości. Po części to i nasza wina, dorosłych. Jeśli kogoś ten filmik uraża albo śmieszy, to proponuję przymknąć oko, bo sukcesem tu jest nie tyle sam fakt nawiązania przez Młodego takiej łączności i wrzucenia filmu o tym do Netu, ale to, że znalazł jakiś (może nie) cel w życiu, ale pasję, która, być może, rozwinie się dalej i zrobi z niego naprawdę dobrego operatora, który nie będzie wrzucał na YT filmu po "zaliczeniu" każdego kolejnego DX-a, ale na pewno o tych pierwszych swoich "Stanach" pamiętać będzie. A co do tego, czy publikowanie takich treści jest "słuszne" lub "śmieszne", to jako ojciec nastolatki w podobnym wieku napiszę tak... na tle tego, co młodzież zazwyczaj ładuje na różne serwisy i na czym skupia swoje zainteresowania i energię, to ten film jest naprawdę "ważki i konkretny".

Potwierdzam.
Świat się zmienił przez ostatnich kilkanaście lat, właśnie za sprawą sieci. Nie jesteśmy w stanie już nad tym zapanować. Młodzież traktuje internet jak część ich samych i trendu dzielenia się wszystkim w sieci nie wyeliminujemy. Kolega ma rację. Fajnie, że treść tego filmu ukazuje specyficzne hobby jakim jest krótkofalarstwo, a nie obkładanie krzesłem Pana nauczyciela w szkole. Popieram jednak też zdanie na temat wiedzy pozyskiwanej w portalach typu YT. Zdecydowanie polecam naukę od starszych kolegów. Mają faktycznie wiele doświadczenia i wiedzy. Tylko po za internetem strasznie mało się słyszy o wszelkiego rodzaju promocjach tego hobby. Dlatego szacunek i ukłon dla kolegów z klubu SP9PKS za organizowanie spotkań na Sośniej Górze. Trafia tam wielu przypadkowych ludzi , którzy mogą posłuchać na żywo o co w tym chodzi i z czym się to je. Ekipa wiekowo jest zróżnicowana, a nie stanowi to problemu. Zachęcam do odwiedzania ich strony. Jest mnóstwo fotek z twarzami dzieci , nastolatków i wspomnianych dziadków.
Pozdrawiam.