UKE - KRÓTKOFALOWCY
aby coś załatwić trzeba po prostu rozmawiać
Można natomiast zająć się czymś innym- trzeba czytać projekt ustawy PKE
który właśnie został wczoraj przekazany do konsultacji.

Stron jest ponad 300 więc jest co czytać.

A oto tekst rozesłany do konsultantów, w tym do PZK:

Szanowni Państwo,

zgodnie z § 36 uchwały nr 190 Rady Ministrów z dnia 29 października 2013 r. – Regulamin pracy Rady Ministrów (M.P. z 2022 r. poz. 348), uprzejmie informuję, że w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Rządowego Centrum Legislacji, w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny został udostępniony projekt ustawy – Prawo komunikacji elektronicznej (PKE).

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zgłoszenie ewentualnych uwag (w tym w wersji edytowalnej) do ww. projektu w terminie 14 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma. Potrzeba zastosowania trybu odrębnego polegającego na skróceniu terminu zgłaszania uwag do projektu wynika z pilnego charakteru projektowanej ustawy, która stanowi implementację dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1972 z dnia 11 grudnia 2018 r. ustanawiającej Europejski kodeks łączności elektronicznej (dalej „EKŁE”), która weszła w życie w dniu 20 grudnia 2018 r. i zawiera pakiet przepisów kompleksowo regulujących sektor łączności elektronicznej.

Termin transpozycji dyrektywy upłynął w dniu 21 grudnia 2020 r. W związku z brakiem implementacji dyrektywy przez Polskę, w dniu 8 lipca 2022 r. Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) skargę przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej (sprawa C-452/22), w której wnosiła o stwierdzenie, że poprzez nieprzyjęcie przepisów niezbędnych do wdrożenia dyrektywy EKŁE, Polska uchybiła zobowiązaniom ciążącym na niej na mocy dyrektywy oraz o zapłatę stosownego ryczałtu i okresowej kary pieniężnej (jeżeli uchybienie zobowiązaniom trwa do dnia ogłoszenia wyroku w sprawie).


  PRZEJDŹ NA FORUM