UKE - KRÓTKOFALOWCY
aby coś załatwić trzeba po prostu rozmawiać
    HF1D pisze:

SP2SNF pisze:

Szkoda że te całe UKE ma nas bardziej lub mniej w du....pie. I zamiast pomagać to nie robią prawie nic. ...

Drogi SP2SNF

Julian Tuwim kiedyś powiedział: "błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie przyoblekają tego faktu w słowa"
    Pewnie będzie Ci trudno to zaakceptować, ale nie należysz do tej grupy.wesoły

Napisałeś "Nie robią prawie nic".

"Prawie" robi wielką różnicę.

UKE jest jednym z najlepiej funkcjonujących urzędów centralnych w Polsce. Oczywiście w wielu miejscach jest zawsze coś do zrobienia.
    Nie wiem jak inne delegatury, ale Gdynia i Szczecin to absolutny top podejścia do interesantów i ich spraw.
    Z różnych powodów jestem, a raczej do niedawna byłem, częstym klientem delegatury w Szczecinie i chciałbym żeby tak było wszędzie.
    Miałem kiedyś przyjemność przekazać opinię na ten temat wielu środowisk Prezesowi UKE. I są na to świadkowie wśród krótkofalowców.

Cały problem tkwi w mentalności ludzi tego pokroju co cytowany przeze mnie.

"Im się należy. "

Niedługo będzie 10 lat jak podczas spotkania pewien bardzo wysoki urzędnik UKE powiedział mi dwie rzeczy:

"Wy krótkofalowcy nie stanowicie nawet promila naszych ZADAŃ I spraw, ale chcielibyście żeby poświęcić Wam 90% czasu.

I to jest prawda. Niekomercyjna część środowiska posiadaczy pozwoleń w służbie morskiej i żegludze śródlądowej to kilka razy więcej wydanych pozwoleń niż amatorom, a nie mają szans żeby być zapraszani przez administrację na spotkania i ustalenia czy do konsultacji.

A druga

"Nie mamy czasu, pieniędzy i chęci żeby zajmować się radioamatorami".

Bez wahania odpowiedziałem "Oby tak pozostało, szczególnie w kwestii chęci"

Na koniec.

Nie jestem bez grzechu.
    Napisałem dzisiaj że projekt PKE jest autorstwa UKE.
    ENO słusznie zwrócił uwagę, że to nieprawda. Zresztą nie tylko ENO.

Posypuję głowę popiołem bo projekt ustawy PKE wyszedł z Ministerstwa Cyfryzacji.
    Za niezręczne sformułowanie przepraszam wszystkich czytających, a w szczególności pracowników UKE.

Dla tego napisałem prawie bo UKE w Poznaniu nie interweniuje w " naszych " sprawach , i nie tylko u mnie taka akcja. Spoko nie zrobili nic ale teksty typu masz pan za dużą antena czy tez za czuły odbiornik to jakiś absurd. Na szczęście dla mnie ten syf jest tylko na 80 m. Więc mała szkoda.