Na-te-obiekty-nie-potrzebujesz-pozwolenia-na-budowę...
[quote=SP6GWB]Nie jest to tak proste, jak by wynikało z pierwszego postu.
Prawo budowlane trzeba czytać i rozumieć.
Po kolei:
Art. 29.3

[i]3. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, wykonywanie robót budowlanych polegających na:

3) instalowaniu:
a) na obiektach budowlanych stanowiących albo niestanowiących całości techniczno-użytkowej urządzeń, w tym antenowych konstrukcji wsporczych i instalacji radiokomunikacyjnych, a także związanego z tymi urządzeniami osprzętu i urządzeń zasilających, o wysokości powyżej 3 m,

i dalej w punkcie 4.
4. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, wykonywanie robót budowlanych polegających na:
podpunkt 3a
a) na obiektach budowlanych stanowiących albo niestanowiących całości techniczno-użytkowej urządzeń, w tym antenowych konstrukcji wsporczych i instalacji radiokomunikacyjnych, a także związanego z tymi urządzeniami osprzętu i urządzeń zasilających, o wysokości nieprzekraczającej 3 m,

Czyli , na istniejącym obiekcie budowlanym, do 3 m bez zgłoszenia, powyżej 3 m ze zgłoszeniem,
przy czym zgłoszenie powinno zawierać to , co jest w art. 30 podpunkt 2a, czyli cała lista dokumentów jak do pozwolenia na budowę.
Różnica między pozwoleniem na budowę w wymaganej dokumentacji jest praktycznie żadna, tu urzędnik wydaje pozwolenie, a tu wyraża brak sprzeciwu do zgłoszenia !
W obu przypadkach złożony w urzędzie papier chroni d... urzędnika przed odpowiedzialnością.

Tyle, w miarę na świeżo, po dzisiejszym szkoleniu zorganizowanym przez DOIIB.

73's de Staszek SP6GWB[/quote]



Zgadza się dla masztu na budynku H>3m dokumenty takie same jak dla pozwolenia "różnicy nie ma" ale właśnie że jest zasadnicza różnica w przypadku zgłoszenia nie ma stron postępowania co oznacza że sąsiad dowie się o maszcie za płotem o wysokości np. 15m (tu nie ma ograniczenia wysokości) dopiero jak ten postawiony maszt zobaczy no i czasem okropnie się zdziwi. A w tym przypadku to wielka różnica prosić, przepłacać, czasem się sadzić albo popatrzeć na wielkie oczy sąsiada.
Jak kiedyś pisałem na forum, ważne by projekt konstrukcji na budynku podpisał uprawniony budowlaniec-konstruktor. Jest to ważne dlatego by urzędnik nie zakwestionował naszego zgłoszenia dając sprzeciw z argumentacją "inwestycja wymaga pozwolenia na budowę i stosując przy tym atomowy art. 7 prawa budowlanego o zagrożeniu zdrowia i mienia osób trzecich. Gdy projekt ma podpis konstruktora urzędnikowi wszystkie argumenty (blachy na d.) wytrącamy


  PRZEJDŹ NA FORUM