Antena EndFed i PKLka
dwa czy jeden?
    SP2LIG pisze:

      SQ3DQ pisze:




      ......Licz się z tym, że linka się rozciągnie.




    Rozciągniecie lub skurczenie się linki to jest normalne fizyczne zjawisko w zależności od temperatury otoczenia. Nie ma to (dużego) wpływu na pracę anteny.
    Nie piszę powyższego w kontrze do Twojego wpisu tylko z wieloletniego doświadczenia. Moja antena od lat pracuje tak samo bez względu na porę roku.

    _____________
    Greg SP2LIG


PKL'ka ma to do siebie, że druty są zwinięte wokół siebie. Już po zamontowaniu ma tendencję do "rozciągania" się i rozstrajania.


  PRZEJDŹ NA FORUM