Uziemienie staci i urządzeń w bloku
Ludzie powtarzają w kółto te same nieaktualne rady, nie przejmuj się tym pan zielony

Do plastikowej instalacji oczywiście nie ma co przyłączać, przy pomiarach elektrycznych przyjmuje się że już 1m odcinka plastikowej rury wodnej wystarcza aby uznać iż dalsza część instalacji nie jest elektrycznie połączona z uziemieniem. Skutkuje to pewnymi konsekwencjami odnośnie niepoprawnie uziemianych "urządzeń" w łazienkach itp. Temat jest szeroki, w zasadzie nie na to forum i ten wątek wesoły Na szczęście instalatorzy i ludzie wykonujący pomiary są coraz lepiej wykształceni i raczej już nie robią zbędnych połączeń wyrównawczych.

Jeśli kabel antenowy jest w pomieszczeniu i nie jest zabezpieczony w żaden sposób to owszem - stanowi zagrożenie. Tak jak pisaliśmy wyżej z SQ6OXM pancerz kabla powinien być uziemiony na dachu, a przy samym wejściu do pomieszczenia (najlepiej jeszcze na zewnątrz) pancerz powinien być ponownie uziemiony, oraz powinien być zainstalowany ogranicznik przepięć (tzw. odgromnik). Uziemiasz spokojnie do instalacji piorunochronnej.
Przy tak wykonanej instalacji minimalizujesz ryzyko uszkodzenia. Jeśli piorun walnie w pobliże, to masz w domu i tak kipisz - jeśli jakimś trafem sprzęt nie zostanie uszkodzony to tylko się cieszyć i iść w lotka zagrać pan zielony