Radia tranzystorowe z lat 60-tych XX wieku
sp3suz-chłopie czym się denerwujesz- i nie masz racji ja lubiłem je naprawiać tam na wejściu głowicy był filtr pasmowo zaporowy wycinający pasmo KF od 1Mhz do 30 Mhz- patrz schemat i działanie. Żeby nasze ZTG miały taki filterek- Rosjanie myśleli- dawałeś taki filterek i w naszych tv z ZTG zero zakłóceń.Na wejściu głowicy nie było feta tylko tranzystor bipolarny słabo ćwiczyłeś i uważałeś na kursach w LOK . Przez 20 lat tak myślę że naprawiałem Rubiny i wszystkie pochodne sprzętu CCCP i powiem ci szczerze ani razu głowica nie trafiła mnie się do naprawy na uszkodzone tranzystory. W 710-714 styki zasiarczone w przełączniku bębnowym co jakiś czas trzeba było wymyć spirytusem i działał dalej.
A Rubiny się paliły bo były dobrymi suszarkami a panie często suszyły swoje niewymowne ....Zachodziło się telewizor nie gra coś się dymi a na przykrywie z tyłu "majteczki w kropeczki". Był problem złej jakości kondensatorów MKP (C202) które się paliły a jak one to i telewizor w odchylaniu. A najczęściej papiak powodował to jako dyżurny bezpiecznik.
Nie twórz mitów o tranzystorach .Prąd duży jak się wzbudzi na częstotliwościach ponad akustycznych (jak konstruowałeś wzmacniacze wiesz o czym piszę), a czym ty w tamtych czasach mogłeś zmierzyć .Prąd - o niczym nie mówi. Beta 2 a jak to zmierzyłeś-na oko -w przeciwieństwie do ciebie dysponuję analizatorem HP do pomiarów tranzystorów w warunkach dynamicznych -rzeczywistych i na ekranie widać co jest wart tranzystor. Wstrzymaj się od niedorzecznych komentarzy tu nie piaskownica i nie przedszkolaki.
A ten wzmacniacz budowałem o którym piszesz i ni jak takich mocy nie dawał.Po wymianie w/w tranzystora na 2x2BD39 wykonanie wojskowe BD 139 dawało ok 10W wcz do 14 MHz.A przy takich konstrukcjach najważniejsze to parametry magnetyczne rdzeni a potem tranzystory.
Udanych ćwiczeń.