Antena magnetyczna na fale krótkie
- wpływ składowej magnetycznej pola na zdrowie
Witam.
Założony temat "Antena magnetyczna na fale krótkie" jasno określa przedmiot dyskusji. Dlaczego w tym temacie pojawiają się częstotliwości GHz szkodliwe dla człowieka. Zakłady „Warel” w instrukcji do radiotelefonu UKF 300 MHz i na zewnątrz opakowania ostrzega "Uwaga w czasie nadawania nie zbliżać się na odległość 5 mtr" (samochodu" na którym zainstalowano r/tlf. o mocy 5 Wat).
Kol. krótkofalowiec pracujący w dyspozytorni Centrum Nadawczym Polskiego Radia
Frq. 225 kHz nie jest samobójcą, a moce są tam znaczne, bo liczone w MG Watach.
Za autorem założonego tematu proszę o dyskusję merytoryczną, pozostawiając na boku jak szkodliwe są telefony komórkowe i tam stosowane reapeter-y montowane w gęsto zaludnionych miastach. Zapraszam na witrynę http://sp3inj.republika.pl/ temat antena magnetyczna. Proszę nie straszyć i nie stresować.
Administracyjne ograniczenia w budowie anten zewnętrznych, powodują szukanie przez radioamatorów, innych rozwiązania problemu antenowego. Życzę sensownej dyskusji.
VY 73!Julian SP3PL