Mikrofony do Icoma 756proIII
    SQ8NGV pisze:

Greg wybacz ale ile razy napiszę cokolwiek krytycznego pod adresem marki YAESU to zaraz się okrutnie obruszasz.
    Zrozum każdy może mieć swoje zdanie i opinię ,a swojej z palca nie wyssałem tylko troszkę słucham na pasmach.
    FT450 jak dla mnie audio wyjątkowo kiepskie pozbawione dynamiki FT950 wymaga sporo cierpliwości by uzyskać zadowalające efekty i wielu tym sprawia sporo problemów. Nazywanie kolegów którzy mają problemy z doborem ustawień EQ w FT950 nieudacznikami troszkę nie przystoi krótkofalowcowi z twoim stażem miast pomóc obrażasz wielu kolegów takimi wypowiedziami.
    Przepraszam że poza tematem ale wiele razy wiele osób prosiło mnie o ocenę i pomoc w ustawieniach EQ TX i nigdy nie pomyślałem o kimś jako o nieudaczniku i zawsze staram się pomóc i poświęcić czas bo kiedyś i ja mogę być w potrzebie.

SQ8NGV.

Krzysiek,mój post nie był wymierzony w Twóją osobę,ja się nie obruszam tylko serce mocno krwawi czytajac jak można na wspaniałym mikrofonie pieski wieszać.Ani mikrofon na to nie zasłużył i oczywiście szkoda psów.
Odpowiednie ustawienie eq i mikrofonu jest tak samo łatwe/cieżkie w każdym TRX'ie Yaesu.W moim FT2k próba ustawienia najbardzeiej skutecznej modulacji(MD-100) też trochę trwała,ale się udało.Chodziło mi o potwierdzenie jej bardzo dobrej jakości przez korespondentów DX'owych a nie przez korespondentów w paśmie 80m.Udało mi się to i teraz dostaję bardzo pochlebe recenzje dot mojej modulacj.Ale w każdej beczce miodu musi być łyżka dziekciu.Mianowicie pewien guru(znaku celowo nie podaję) w SP który na wszystkim się zna(dosłownie,on ma takie mniemanie o sobie) bardzo skrytykował moją modulację,czy miałem się powiesić lub roztrzaskać mikrofon lub głosić wszem i wobec że MD-100 jest do d....Powiedziałem owemu guru że bardzo dziękuję za jego subiektywną ocenę i jadę dalej czytaj robie DX'y uzyskujac w dalszym ciągu pochlebne recenzje.

Koledzy którzy mają lub mieli FT-450 i FT-950 o innych modelach już nie wspominam byli lub są nadal bardzo zadowoleni z pracy mikrofonu MD-100 z tymi TRX'ami.

W pierwszym poście napisałem skąd wzięła się zła/fałszywa opinia o MD-100,bardzo ubolewam że ona jeszcze trwa nadal i jest dalej powielana.
Teraz osądź sam czy to jest krytyka Twojej osoby czy przeciwstawienie się głupiej totalnie fałszywej plotce niczym nie uzasadnionej.

Nikt nie może ustawiać eq za inna osobę każdy delikwent robi to sam i tak długo aż uzyska pochlebne recenzje i nie ma co krokodylich łez wylewać tylko brać się za robote czytaj odpowiednie ustawienie obu: eq i mikrofonu.

Jeszcze raz podkreślam mimo że jestem wyznawcą Boga Yaesu to jestem też obiektywnym,w stosownych wątkach skrytykowałem FT2K i FT5K za ułomny i ograniczony dobór zimnych kolorów na wyświetlaczach co nienajlepszą opinie wystawia fabrycznemu plastykowi lub innej osobioe odpowiedzialne za powyższe.

P.S Dodam jeszcze że podpieranie się i liczenie na monitor może być bardzo zdradzieckie,dobrą modulację potwierdzają nam nasi korespondenci i to bez pytania się z naszej strone o jej opinie.Amen.