W dniu 19.10.2014 zapraszam do łączności w paśmie 40m (SQ1KUH/P). Łączność zostanie przeprowadzona na starym moście kolejowym jak na foto w QRZ.com Start godzina 10:00. Zapraszam do łączności
W dniu 19.10.2014 zapraszam do łączności w paśmie 40m (SQ1KUH/P). Łączność zostanie przeprowadzona na starym moście kolejowym jak na foto w QRZ.com Start godzina 10:00. Zapraszam do łączności
Fajna fotka . Co to za linia kolejowa ? Czy to ...Most na zamkniętej linii kolejowej Stare Bielice - Skwierzyna ? Linia rozebrana ?!
Tak, to linia Stare Bielice - Skwierzyna. Rozebrana w 98 roku. Powstała w latach 30. Ten most po wojnie, bodaj do lat 60 był nieprzejezdny. Szkoda, że nie mam nic na 40m, w sumie to niezbyt daleko ode mnie.
Jak juz to dokładnie opiszę. Linia kolejowa nr. 430, zbudowano odcinek : - Stare Bielice - Lipki Wielkie = otwarcie = 05.08.1936 r. - Lipki wielkie - Skwierzyna = otwarcie = 04.10.1935 r.
Zakończenie ruchu pasażerskiego = 1988 r. Likwidacja = 1991 r.
W latach 1945-1950 most na Warcie nieczynny zniszczony.
Dziękuje tym którzy przeprowadzili zemną QSO, lecz dziś warunki nie dopisywały ze względu na contest na 40m. Na każdej częstotliwości jakaś stacja była i trudno było sie przebić. Niemniej jednak pogoda dopisała i chodź niewiele tych łączności przeprowadzono to i tak jestem zadowolony. Pozdrawiam i do usłyszenia. _________________ November Tango