| | |
| HekTor | 28.04.2026 14:42:11 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO13AE
Posty: 549 #8369322 Od: 2009-9-3
| Dzień dobry. W gronie Kolegów planujemy próby antenowe w paśmie 70 cm. Która częstotliwość będzie najlepsza i zgodna z Band-Planami dla klasycznej emisji FM? Wstępnie umawialiśmy się na 433,500 MHz. Proszę o życzliwe i kompetentne komentarze _________________ ex SP3-7215 |
| | |
| Electra | 27.06.2026 23:00:14 |

 |
|
| | |
| SP3GJ | 28.04.2026 15:39:17 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 8 #8369351 Od: 2026-2-18
| Od 433,400 do 433,575 co 25. Jeśli się mylę to poprawcie. |
| | |
| SQ9MES | 28.04.2026 17:31:47 |


Grupa: Użytkownik
QTH: JO90SG89IF
Posty: 992 #8369408 Od: 2008-7-28
Ilość edycji wpisu: 1 | Ja gdy nie mam pewności co do emisji to korzystam z: https://pk-ukf.pl/band-plany/
_________________ QRG Olkusz:145,487,500 MHz Icom-820H / Icom 705 / Alinco DJ-G7 / TRV HM 1.2 GHz QSO via SAT MARIUSZ http://gumisiorek.blogspot.com/ https://www.qrz.com/db/SQ9MES |
| | |
| HekTor | 28.04.2026 17:34:25 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO13AE
Posty: 549 #8369414 Od: 2009-9-3
|
Tak, byłem tam już i stąd ten proponowany wybór. Ale czy poprawny? Niestety, nie jestem znawcą tych pasm. 73 _________________ ex SP3-7215 |
| | |
| SQ9MES | 28.04.2026 17:44:41 |


Grupa: Użytkownik
QTH: JO90SG89IF
Posty: 992 #8369425 Od: 2008-7-28
| Poprawna _________________ QRG Olkusz:145,487,500 MHz Icom-820H / Icom 705 / Alinco DJ-G7 / TRV HM 1.2 GHz QSO via SAT MARIUSZ http://gumisiorek.blogspot.com/ https://www.qrz.com/db/SQ9MES |
| | |
| sq6ade | 29.04.2026 10:26:34 |



Grupa: Użytkownik
QTH: Wrocław (Breslau) Party-n
Posty: 15543 #8369656 Od: 2008-3-21
| Nie wiem jak u Was ale we Wrocku okolice 433-435MHz są mocno zaśmiecone 
 _________________ "Panta rej" jak mawiał Demokles z Akwirynu
SR6MA w mobilku

|
| | |
| HekTor | 29.04.2026 10:28:34 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO13AE
Posty: 549 #8369657 Od: 2009-9-3
| Krzyśku, może nasze próbne sygnały nie dolecą do Wrocławia... :-) _________________ ex SP3-7215 |
| | |
| sp9fys | 29.04.2026 12:27:08 |

Grupa: Użytkownik
QTH: JN99MT
Posty: 1900 #8369718 Od: 2010-11-28
| W najbliższy weekend odbędą się zawody IARU regionu I (Europa) również w paśmie 70cm, emisje CW i SSB (432,000-432,400 MHz). To popularne zawody i będzie dużo stacji na paśmie. Może masz/uda Ci się pożyczyć jakiś trx SSB? Można spokojnie zrobić dalsze QSO nawet na pionowej antenie (na SSB i CW używane są anteny z polaryzacją poziomą). Stacje biorące udział w zawodach zwykle mają solidne systemy antenowe i to że polaryzacje nie będą się zgadzały nie będzie wielką przeszkodą. Termin - od soboty od 16.00CET do niedzieli do 16.00CET. _________________ R.
Try not. Do. Or do not. There is no try. Yoda
|
| | |
| SP6JAP | 05.05.2026 21:16:49 |


Grupa: Użytkownik
QTH: JO80FT
Posty: 540 #8371579 Od: 2012-7-31
| to ciekawe...skąd takie wnioski? z moich testów organoleptycznych wynika, że zmiana polaryzacji na paśmie 2m przy stacjach DX powoduje potężną różnicę - przy 70cm gigantyczną (zanik sygnału). Wystarczy zbudować arrow antena i pobawić się w nasłuchy satelitów amatorskich aby zaobserwować efekt niepoprawnej polaryzacji - szczególnie na 70cm. _________________ TRX: Icom IC7300, Icom ID5100, Yaesu FT857, Yaesu FT817, Yaesu FTM 350, Yaesu FT7900, Yaesu FT8800, Yaesu FT-1D, Yaesu VX-2, Yaesu VX-5, Yaesu VX-7, Yaesu VX-8, Kenwood TH-7E, Alinco DR-635, Retevis RT3S (DMR), Quansheng UV6 x 3szt, DIY Kacper 2, DIY Taurus
Receivers: Uniden UBC785XLT, Uniden UBC9000XLT, ICOM IC-R20, ICOM IC-R6, Yupiteru MVT-7100, Yaesu VR 500, Stabo XR100, Realistic PRO-2035, Albrecht AE 72H, Realistic PRO-32, XH DATA 808, DEGEN DE1103, TECSUN PL600, RTL-SDR.COMv3 plus SDR Console, Grundig Satellit 600 Proffesional, Grundig Satellit 400, SONY ICF-SW55, Alinco DJ X3
Kontakt via: SR6PS (Echolink node id: 963866), SR6S, SR6WS, SR6UKB, SR6MA, SR6W, SR6J FUSION (room POLAND) DMR TG260, TG91 D-STAR QO-100 - 10489.770MHz
STRONA: [url]http://www.qrz.com/db/SP6JAP |
| | |
| SQ9MES | 06.05.2026 09:14:50 |


Grupa: Użytkownik
QTH: JO90SG89IF
Posty: 992 #8371654 Od: 2008-7-28
| SP6JAP pisze:
Wystarczy zbudować arrow antena i pobawić się w nasłuchy satelitów amatorskich aby zaobserwować efekt niepoprawnej polaryzacji - szczególnie na 70cm.
A możesz wyjaśnić jaka jest poprawna polaryzacja na satelitach amatorskich? _________________ QRG Olkusz:145,487,500 MHz Icom-820H / Icom 705 / Alinco DJ-G7 / TRV HM 1.2 GHz QSO via SAT MARIUSZ http://gumisiorek.blogspot.com/ https://www.qrz.com/db/SQ9MES |
| | |
| Electra | 27.06.2026 23:00:14 |

 |
|