

Grupa: Użytkownik
Posty: 107 #8385528 Od: 2014-7-23
Ilość edycji wpisu: 1
Ilość edycji Admina: 6 | Zaproszenie na III Zlot Grupy Amateur Radio Caravaning.
Serdecznie zapraszamy sympatyków karawaningu, biwakowania oraz osoby chcące spróbować łączności radiowej na Trzecie Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców-Karawaningowców. Jest nas już około 1900 osób na Facebookowej grupie Amateur Radio Caravaning . Spotykamy się w pierwszy weekend, 4- 6 września 2026 na Górce Papierkowej. Znajduje się ona na styku województw łódzkiego, opolskiego i śląskiego, w okolicy miejscowości Jaworzno, gmina Rudniki powiat Olesno. Gwarantujemy, że nie zabraknie miejsca na postawienie przyczepy, kampera czy namiotu. Zapewniamy toalety typu Toi-Toi oraz mauzery z wodą. Nie dysponujemy prądem ani łazienkami, ale gwarantujemy niezapomnianą przygodę. Wyżywienie we własnym zakresie. Mile widziane grille. Na górce nie ma kontenera na odpady, więc wszystkie śmieci zabieramy ze sobą. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Czy przyjedziesz na trzy dni, na sobotę czy tylko na 2 godziny odwiedzić kogoś - nie ponosisz żadnych opłat.
Prosimy o zarejestrowanie się (link poniżej):
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_nMh9SgejQnn6fpmw9WCU0wryObzy_TlnxCl8r3lkfQsUAQ/viewform?usp=publish-editor
Strona grupy na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/566363128142032
W czasie zlotu odbędą się spotkania z ciekawymi ludźmi. Będą również panele dyskusyjne na następujące tematy: 1. Jak rozpocząć swoją przygodę z karawaningiem. 2. Jak przystosować kampera lub przyczepę do realizacji wypraw czy ekspedycji radiowych. 3. Proste anteny dla wypraw radiowych dla segmentu VHF i HF. 4. Testy łączności na pasmach od 3,5 MHz do 10 GHz. 5. CB radio, PMR jako dodatkowe źródła łączności na wakacjach czy w sytuacjach zagrożeń i kataklizmów. 6. Jak używać radia na wypadek konfliktu wojny czy kataklizmu. 7. Co warto mieć w swoim plecaku ewakuacyjnym. 8. Savoir-vivre czyli sztuka życia na kempingach i w dzikim terenie.
Dla osób zainteresowanych bardziej aktywną formą wypoczynku, np: wycieczkami rowerowymi czy zwiedzaniem okolicy przygotujemy trasy i informacje o atrakcjach. Na terenie zlotu będzie do dyspozycji radiostacja na 144 MHz umożliwiająca nawiązanie łączności ze stacjami europejskimi biorącymi udział w zawodach IARU VHF.
Zapraszamy do udziału.
Przemek SP7VC sp7vc@wp.pl Tomek SP9GKS sp9gks@wp.pl Michał SQ9CAP sq9cap@gmail.com OT-15 PZK
|